Smo društvo gibalno oviranih invalidov, ki interesno združuje gibalno ovirane osebe iz celotne države.
Problem, ki se ga primarno najbolj lotevamo je nasilje nad invalidi. Naša ciljna skupina so ženske in otroci z invalidnostmi, ki trpijo nasilje s strani družine ali pa bližnje okolice. Program je edinstven na področju Slovenije. Življenje brez nasilja je temeljna človekova pravica vsakogar, tudi za osebo z invalidnostjo. Ženske ali otroci z invalidnostjo, ki so žrtve nasilja v družini in so zaradi svoje specifične življenjske situacije še bolj ogroženi od drugih žrtev nasilja. V primeru nasilja v družini javne službe na žalost ne zagotavljajo podpore pri reševanju tega problema, zato v sklopu naših posebnih socialnih programov zagotavljamo sprejem v varno zavetje »Hiša zaupanja«. Cilj programa je, da arhitekturno, prostorsko in tehnično zagotavljamo varno nastanitev v stanovanjskem objektu na tajnem naslovu. S projektom dopolnjujemo mrežo socialnovarstvenih pomoči in storitev posebej za osebe z invalidnostmi z izkušnjo nasilja v družini in delno omogoča uresničevanje pravic do zaščite in varnosti pred življenjsko ogroženostjo.
Program »Nasilje nad invalidi« izvajamo samo v našem društvu na državni ravni in varno zatočišče nudimo ogroženim osebam z invalidnostmi« z vse Slovenije. Načrtujemo, dopolnjujemo in izvajamo ga skladno s poslanstvom društva na podlagi dejanske situacije ter dogovori s centri za socialno delo.
V programu omogočimo osebam z invalidnostjo – žrtvam nasilja enako možnost razreševanja problemov zaradi nasilja v družini, organiziramo odhod v varno zavetje Hiša zaupanja ali drug varen prostor na tajni lokaciji, zagotavljamo potrebno pomoč za varen odhod iz nasilnega okolja, po potrebi nudimo materialno pomoč v času bivanja v varnem zavetju Hiša zaupanja, organiziramo psihosocialno in drugo strokovno pomoč, dnevno pomoč, spremljamo njihove življenjske razmere po odhodu domov, nuditi pomoč na daljavo, žrtve nasilja informiramo o področni zakonodaji in o delu pristojnih javnih služb, skladno z dogovorom in individualnim načrtom pomoči in storitev organiziramo pogovor z uporabnico ali uporabnikom programa in s strokovno delavko/delavcem iz pristojnega centra za socialno delo, poskušamo povečati ozaveščenost žrtev in širše javnosti za zavedanje pravic do življenja brez nasilja ter usposabljamo prostovoljke in prostovoljce za delo v programu.
Kontakt za vprašanja
Barbara Slaček
drustvo.vizija@guest.arnes.si
041 683 133
Poštna pošiljka
Društvo gibalno oviranih invalidov Slovenije Vizija
Slomškova 3c
3210 Slovenske Konjice
Odprte želje za Društvo gibalno oviranih invalidov Slovenije Vizija
ni najdenih želja